Forma Dam v vzponu: visoka zmaga nad Sunderlandom

Dobra forma igralk Arsenala se je nadaljevala tudi proti novinkam v ligi, igralkam Sunderlanda. Te so v dosedanjih srečanjih dokazale, da se lahko kosajo z nasprotnicami v najvišjem kakovostnem razredu in so na začetku sezone že vzele skalp aktualnim prvakinjam iz Liverpoola. Topničarke na domačem terenu niso dovolile nobenega presenečenja in so v 2. polčasu zlomile odpor gostij za prepričljivo zmago s 4 - 1. Arsenalovke so se z novimi 3 točkami povzpele na 2. mesto prvenstvene lestvice.

je domače popeljala v vodstvo po le 5 minutah igre, a 10 minut pred koncem 1. polčasa se je Sunderland vrnil v igro. Napaka v obrambi je napadalki Sunderlanda omogočila prosto pot proti golu, kjer je bila brez moči da bi preprečila izenačenje. V 2. polčasu so Arsenalovke dolgo časa pritiskale na vrata gostij, a so šele v 72. minuti uspele premoč kronati z zadetkom. je v kazenskem prostoru nepravilno zaustavila , ki je prišla v igro v 2. polčasu. Holmesova je dobila rdeči karton, Arsenal pa enajstmetrovko iz katere je Sanchonova dosegla še svoj drugi gol na tekmi. V 78. minuti je rezervistka po podaji z boka povišala prednost na 3 - 1. Pet minut pred koncem tekme je nato Carterjeva zadela še sama in potrdila visoko zmago Arsenala, ki je bila glede na prikazano več kot zaslužena. Ob prekršku za najstrožjo kazen je morala veteranka Smithova zapustiti igrišče, kako resna je poškodba zaenkrat še ni znano.

Objavljeno: 27.04.2015 12:14 | Avtor: Bogdan Šteh