Predogled (PL) : Še šesto srečanje ekip v zadnjem letu in pol - Hull išče pomembne točke v boju za obstanek

Tako kot se v Španiji stalno srečujeta in bi nekaj podobnega lahko rekli za in . Čeprav še zdaleč ne gre za tako rivalstvo kot med madridskima kluboma, pa bo današnje srečanje na že šesta medsebojna tekma, ki jo bosta kluba odigrala točno v zadnjem letu in petih mesecih. Hull se je v najvišji rang angleškega ligaškega tekmovanja vrnil v sezoni in prva medsebojna tekma je bila odigrana 4. decembra 2013 na . Z goloma in so jo z 2:0 dobili domači. Še manj težav so imeli 'Topničarji' na drugi tekmi lanske sezone, saj so v gosteh z golom in dvema zadetkoma slavili s 3:0. Ta tekma je bila sicer le ogrevanje za spektakel, ki je mesec dni kasneje sledil na . Nam vsem znani razplet FA pokala je tako pomenil še tretji poraz Hulla proti Arsenalu v lanski sezoni, čeprav so takrat 'Tigri' pokazali zobe že v uvodnih minutah. Kljub slabi formi v zaključku sezone se je Hullu uspelo obdržati med elito in tako smo tudi že v tej sezoni videli dva medsebojna obračuna - v ligi je bil Hull le nekaj minut oddaljen od prvovrstnega presenečenja, a rezultat je na 2:2 v 90. minuti poravnal . Kljub temu so zaenkrat ena izmed le 5 ekip, ki jim je v tej sezoni uspelo iz Emirates Stadiuma odnesti vsaj točko. Drugič v tej sezoni sta se kluba znova pomerila v FA pokalu in sicer v začetku letošnjega leta, ko sta in poskrbela za domačo zmago z 2:0. Arsenal je v zadnjem krogu po nizu osmih zmag dokaj pričakovano "nasedel" na Mourinhov bunker in še tretjič zapored proti Chelseaju v ligi na domačem igrišču igral 0:0. Kljub temu se Topničarji nahajajo v boljši poziciji kot v lanski sezoni, saj imajo lepo priložnost, da prvič po sezoni sezono zaključijo na 2. mestu Premier League. Na drugi strani je Hull v precej podobnem položaju kot lani - zaenkrat so tik nad mesti, ki vodijo v , predvsem sta jim pomagali zmagi proti -u in v zadnjih dveh krogih. Tudi njihova gol razlika je glede na njihovo pozicijo zelo dobra (-13), saj do 13.-uvrščenega West Broma nihče nima boljše gol razlike kot Hull. Pri domačih se je na trening vrnil , ki je z 8 goli v ligi njihov najboljši strelec. Nogometaš, ki je Arsenalu na prvi letošnji tekmi povzročal precej preglavic, je zaradi poškodbe kolena vprašljiv za današnjo tekmo. Pri Arsenalu je vprašljiv nastop , medtem ko in potrebujeta še nekaj časa za vrnitev na zelenico.

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________ Prenos bo na . Napoved rezultata tekme: __________________________________________________________________________________________

Objavljeno: 04.05.2015 18:44 | Avtor: Matic Anžič