Predogled (PL) : Tokrat proti Unitedu brez moža odločitve na zadnji medsebojni tekmi

Dva kroga pred koncem je povsem jasno, katere angleške ekipe bodo v prihodnji sezoni igrale v , ni pa še povsem odločeno, katera izmed teh ekip se bo preko 4. mesta v ligi uvrstila v dodatne kvalifikacije. Današnja tekma bi že lahko ponudila odgovor na to vprašanje, saj se bosta na pomerili trenutno 3. in 4.-uvrščena ekipa lige, in . Arsenal ima ob tekmi manj, ki jo bo v sredo odigral proti , dve točki več od Uniteda, obenem pa za 2. mestom zaostaja za 3 točke, a drugouvrščeni mora v tem krogu prav tako še odigrati svojo tekmo proti , ki je prav v prejšnjem krogu točke v boju za 2. mesto odnesel Arsenalu. Cityja tudi v zadnjem krogu ne čaka lahka naloga, saj se bodo pomerili s . 'Topničarji' in 'Rdeči vragi' so se v tej sezoni srečali že dvakrat, v obeh primerih pa so se zmage z 2:1 veselili gostje. V prvem primeru je ta uspela Unitedu, ko je poraz Arsenala v sodnikovem podaljšku z odličnim strelom ublažil . Precej več veselja za Arsenal je prinesla druga tekma, pokalna, na kateri je po napaki Unitedove obrambe pravilo bivšega unovčil . United je sicer v zadnjih letih v ligi doma odlično igral proti Arsenalu, saj so od zadnjega poraza, septembra 2006, kar 6-krat premagali Arsenal in le enkrat remizirali. Dobra novica za Arsenal je zagotovo ta, da bo tekmo zaradi poškodbe izpustil , ki je pot v mrežo na medsebojnih tekmah našel že 11-krat. Obenem Manchester Unitedu kar na zadnjih sedmih tekmah ni uspelo ohraniti svoje mreže nedotaknjene, pred zmago v zadnjem krogu proti -u pa so kar 3-krat zapored izgubili. Če bi Arsenal danes zadel, bi ta niz povišal na 8 tekem, kar se Unitedu ni zgodilo že vse od septembra 2001. Povsem drugačna je Arsenalova forma - čeprav so na zadnjih dveh domačih tekmah izgubili in remizirali, pa niz zmag v gosteh še vedno traja in trenutno znaša 5 zaporednih tekem. Še daljši niz je Topničarjem uspel septembra 2013, ko so zaporedno zmagali kar 8-krat in s tem izenačili svoj rekord odkar obstaja Premier League. Pri domačih poleg Rooneyja ne bo tudi , vprašljivi pa so tudi nastopi , in . Manj težav z izbiro enajsterice ima , saj na srečo že nekaj časa nima pretiranih težav s poškodbami, čeprav tudi danes v ekipi še ne bo bivšega Unitedovega nogometaša, Welbecka.

__________________________________________________________________________________________

//PREMIER LEAGUE //FA CUP __________________________________________________________________________________________ Prenos bo na . Napoved rezultata tekme: __________________________________________________________________________________________

Objavljeno: 17.05.2015 14:25 | Avtor: Matic Anžič