Dame za začetek sezone napolnile mrežo Millwalla.

Trener na tej tekmi ni mogel računati na nekaj članic prve enajsterice. Zaradi poškodb so izven ekipe ostale kapetanka , veteranka ter mlada . Svoje mesto v prvi enajsterici so tako dobile novinke v ekipi, Španki in , ter mladi up . Kljub temu, da so igralke Millwalla prejšnji vikend že začele s tekmovalno sezono, so bile Topničarke tiste, ki so na igrišču pustile mnogo boljši vtis. je na začetku tekme stresla prečko, nato pa v 20. minuti po podaji iz kota popeljala Arsenal v vodstvo. Do konca polčasa sta na 3 - 0 povišali in . V 2. počasu, ki so ga z eno svojih redkih priložnosti za gol začele igralke Millwalla, je Carterjeva zabila svoj drugi gol po samostojnem prodoru s sredine igrišča. Natalia je v 54. minuti po podaji Carterjeve iz neposredne bližine povišala na 5 - 0. V 74. minuti je Humphreyeva svoj debitantski nastop za člansko moštvo kronala z zadetkom, Carterjeva pa je v 84. minuti dokončala svoj hat-trick za končnih 7 - 0 in uvrstitev v četrtfinale FA pokala. Tam se bodo Topničarke pomerile z mestnimi rivalkami Chelsea Ladies.

Trener Losa je bil s prikazanim zelo zadovoljen: "Danielle bi lahko zabila celo še kakšen gol več. Odlično je odigrala v vseh fazah igre, ni lepšega za trenerja kot imeti v ekipi mlado igralko, katere razvoj gre v pravo smer." In ni edina v ekipi. "Pohvaliti moram tudi Carlo (Humphrey op.a.), ob tem pa imamo še rezerve v Leahi Williamson, ki je bila tokrat na klopi in Kelly Smith ter Rachel Yankey, ki tokrat nista bili v ekipi. Številčna ekipa z veliko energije je tisto kar na koncu prinaša pokale, ki si jih vsi želimo," je še dodal.

Prvenstvo se bo za Arsenalovke začelo 2. aprila, ko gostujejo v Nottinghamu pri Notts Countyu.

Objavljeno: 23.03.2015 14:20 | Avtor: Bogdan Šteh